CDQSYB12-10DCM
Product ID:393139
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSYB12-10DCM
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 212mm bore size ensures optimal force for compact applications.
  • 3Standard 10mm stroke provides precise linear motion control.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and easy installation.
  • 5Through-hole/both ends tapped design for versatile mounting options.
Product Details
CDQSYB12-10DCM
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm