CDQSYB12-15DC
Product ID:393076
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSYB12-15DC
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 212mm bore size and 15mm stroke for precise and compact operation.
  • 3Through-hole mounting style for versatile installation options.
  • 4Includes rubber bumper and rod end female thread for enhanced durability.
  • 5No auto switch included, allowing for custom sensor integration.
Product Details
CDQSYB12-15DC
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Rubber Bumper and Rod End Female thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm