CDQSYB20-10DC-M9BWV
Product ID:384467
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSYB20-10DC-M9BWV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection with auto switches.
  • 220mm bore size and 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes rubber bumper and rod end female thread for enhanced durability.
  • 42-color solid-state auto switch with perpendicular mounting and 0.5m lead wire.
  • 5Operates at DC24V (10~28V range) for flexible voltage compatibility.
Product Details
CDQSYB20-10DC-M9BWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper and Rod End Female thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm