CDQSYB20-40DC-M9NW
Product ID:384444
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSYB20-40DC-M9NW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 220mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes rubber bumper and rod end female thread for enhanced durability.
  • 42-color indicator solid-state auto switch with 3-wire (NPN) for easy integration.
  • 5Through-hole/both ends tapped mounting style for flexible installation options.
Product Details
CDQSYB20-40DC-M9NW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
With Rubber Bumper and Rod End Female thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm