CDQSYL20-50DCM
Product ID:392869
Updated: 2026/5/11
SMC CDQSYL20-50DCM
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Foot mounting style (L) ensures stable and secure installation.
  • 320mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Includes rubber bumper and male thread rod end for enhanced durability and connectivity.
  • 5No auto switch included, allowing for flexible customization with external sensors.
Product Details
CDQSYL20-50DCM
Auto Switch
Without Auto Switch
Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 20 mm